Najnowsze wiadomości

21 maja 2024 4:01

Smartwatche Seiko?
Sprawdź ofertę smartwatchy

Smartwatch Hama Fit Watch 4910 srebrny / szary Kup teraz
Smartwatch Hama Fit Watch 5910 czarny zegarek sportowy Kup teraz
Smartwatch Hama Fit Watch 6900 czarny zegarek sportowy Kup teraz

Czy Seiko produkuje Smartwatche?

Naprawdę chciałbym odpowiedzieć tak, ale to nie jest całkiem dokładne. Jeśli Seiko miałby Android smartwatch, który wygląda tak dobrze, jak Seiko zegarki automatyczne, chciałbym cieszyć się nosząc jeden. Niestety, Seiko nie ma żadnych prawdziwych smartwatchy obecnie. Seiko Epson Corporation, która jest częścią grupy Seiko, ma jednak smartwatche. Więc Epson smartwatch jest tak blisko do Seiko smartwatch można obecnie dostać. Jednakże, smartwatche Epson zostały wycofane z produkcji. Seiko x Wena smartwatch został wydany w Japonii i może być interesujące. Można również argumentować, że Seiko Astron GPS Solar zegarki są rodzajem smartwatch, ale może to nie jest naprawdę to, czego szukasz.

Jeśli chcesz smartwatch, ale jeszcze nie zdecydował, co się dostać, na pewno znajdziesz mój przewodnik kupujących smartwatch pomocne.

Zegarki Seiko są świetnej jakości w przystępnej cenie i nosiłem mój Seiko 5 prawie codziennie, chociaż jestem wielkim fanem smartwatcha.

Jeśli naprawdę musisz mieć smartwatch, który wygląda naprawdę dobrze, jak niektóre z zegarków Seiko Automatic sprawdź moje zalecenie Garmin Fenix Chronos na końcu tego artykułu.

Seiko x Wena smartwatch

Seiko wydała Seiko Wena nadgarstek pro smartwatch, który jest współpraca z Sony Wena firmy. Zegarek składa się z tradycyjnego mechanicznego Seiko, ale jest połączony z inteligentną bransoletą od Sony Wena. Jest on obecnie dostępny tylko w Japonii. Bransoletki Wena są dostępne również gdzie indziej, więc myślę, że można kupić zespół Wena i zegarek Seiko i po prostu zmienić bransoletkę, aby uzyskać podobny wynik.

Smartwatche Epson

Epson ma kilka dobrze wyglądających smartwatchy, na przykład ProSense 347 GPS Multisport Watch. W 2017 roku wprowadzili na rynek 5 smartwatchów w cenie od 99 USD do 399USD. Patrząc na stronę Epson dla zegarków GPS wydaje się, że nie ma tam już nic. Wszystkie smartwatche Epson, które sprawdziłem, są oznaczone jako wycofane ze sprzedaży na stronie internetowej Epson. W wielu źródłach można przeczytać, że Epson zaprzestał produkcji całej gamy RunSense i ProSense. Nigdy nie radziły sobie one tak dobrze i należy przypuszczać, że Epson nie chciał konkurować na tym bardzo konkurencyjnym rynku smartwatchy i fitness trackerów.

Zegarki Seiko

Seiko produkuje zegarki z mechanizmami kwarcowymi, kinetycznymi, słonecznymi i mechanicznymi o zróżnicowanych cenach. Niektóre zegarki Seiko można nazwać smartwatchami, choć może to być przesuwanie definicji.

Więc co sprawia, że zegarki Seiko są wyjątkowe? Seiko jest jednym z niewielu w pełni zintegrowanych producentów zegarków na świecie, z kompletnym in-house możliwości w każdym obszarze zegarmistrzostwa, od rozwoju materiałów składowych poprzez projektowanie i produkcję do montażu i regulacji. Mają również stosunkowo niedrogie opcje zegarków oprócz luksusowych zegarków z wyższej półki.

Seiko ma kilka linii zegarków:

  • Astron
  • Seiko 5
  • Prospex
  • Presage
  • Premier
  • Credor
  • Grand Seiko
  • Seiko Astron GPS Solar zegarki

Seiko Astron może być nazywany smartwatch, ponieważ nie ma wearable komputer. Seiko Astron został wydany w 2012 roku i mówi czas przez odbieranie sygnałów GPS w dowolnym miejscu na Ziemi. Oryginalny Seiko Astron został uruchomiony w Boże Narodzenie w 1969 roku i był to pierwszy na świecie komercyjnie dostępny zegarek kwarcowy.

Nowy Seiko Astron jest czymś wyjątkowym, ponieważ może dostosować się do każdej strefy czasowej i ustawić swój czas za pomocą GPS. Zegarek jest również zasilany energią słoneczną, więc nigdy nie trzeba go naładować.

Seiko Astron brakuje wiele funkcji, które można znaleźć w wielu smartwatchów. GPS na Astron nie może być używany do śledzenia ćwiczeń lub do zapewnienia nawigacji to jest tam wyłącznie do powiedzieć czas.