Najnowsze wiadomości

5 grudnia 2022 12:45

Mały ogień. Wszystko, co musisz wiedzieć o zapowiedziach Apple na WWDC 2018 

Apple w dniach 4-8 czerwca organizuje swoją konferencję deweloperską WWDC 2018. Na imprezie firma zaprezentowała aktualizacje wszystkich swoich platform programowych - iOS, watchOS, tvOS i macOS - a także nowe funkcje Siri i AR Kit 2.0. NV podkreśla najważniejsze ogłoszenia z konferencji.

Co firma pokaże na obecnej konferencji deweloperskiej był znany z wyprzedzeniem dzięki informacjom od insiderów zebranych przez Bloomberg, oddzielne wrażenie zostało wykonane z wyjątkiem Siri i niektórych funkcji AR Kit 2.

Na początku konferencji prasowej, firma nie omieszkała wspomnieć, że App Store kończy 10 lat tego lata, i jest to największy sklep z aplikacjami na świecie, z tygodniową widownią 500 milionów ludzi

.

iOS 12Apple

od dawna został skarcony za to, że jego system operacyjny, raz polerowane przed Androidem, jest pełen błędów, a firma była powolna, aby je naprawić. W tej aktualizacji zwrócono uwagę na wydajność - obiecując, że iPhone'y staną się dwa razy lepsze. Niektóre funkcje będą działać do 70% szybciej.

Apple nie skupiał się na pracy nad błędami, ale chyba lepiej niż tysiąc słów o tym mówi fakt, że aktualizację do iOS 12 otrzymają wszystkie urządzenia wydane od 2013 roku. To znaczy, dokładnie te same, które zostały zaktualizowane do najbardziej problematycznego iOS 11 w historii firmy (więc można bezpiecznie szukać odnowionych lub używanych iPhone'ów), począwszy od iPhone'a 5S i iPada Air. System iOS 11 działa obecnie na 81% urządzeń.

Najważniejsze aktualizacje w systemie iOS 12:

1. Poprawiona szybkość ustawiania ostrości na starszych urządzeniach

Smartfon będzie teraz przewidywał, że użytkownik, na przykład, ma zamiar aktywnie przewijać strony i zwiększy wydajność procesora, zmniejszając ją później, aby oszczędzać baterię.

2. AR

 • Pojawi się wsparcie end-to-end AR. Firma wprowadziła format plików USDZ AR, który pozwoli na przenoszenie obiektów 3D pomiędzy aplikacjami i interaktywne udostępnianie ich użytkownikom.
 • Ponadto, pojawi się natywne wsparcie dla Adobe Creative Cloud, pozwalające programistom na łatwe tworzenie obiektów AR we wszystkich aplikacjach Adobe.
 • Dodadzą aplikację AR o nazwie Measure, która potrafi mierzyć parametry fizyczne rzeczywistych obiektów. Intel pokazał coś podobnego w 2015 roku, z osobną demonstracją na targach IFA.
 • Zestaw AR 2. Druga generacja AR Kit poprawi rozpoznawanie twarzy i innych obiektów, renderowanie, integrację z rzeczywistością, a także będzie posiadać gry wieloosobowe w rozszerzonej rzeczywistości.

Na prezentacji pokazano przykład z Lego. Obiekty zbudowane z klocków Lego będą teraz mogły "ożywać" w rzeczywistości rozszerzonej. Animacje, gry, w tym multiplayer, możliwość oglądania tych obiektów z zewnątrz i wewnątrz. Dzieci nie będą już musiały demolować pokoju, aby mieć pełną ucztę. To samo można zrobić w aplikacji na tablecie.

3. zdjęcia

Uczenie maszynowe zostało dodane do aplikacji Zdjęcia. Aplikacja podpowie Ci, jak znaleźć zdjęcia i doda nowe funkcje (takie jak wyszukiwanie według osób i lokalizacji). Nowy tryb Dla Ciebie wybierze te zdjęcia, które jego zdaniem są najbardziej wartościowe. Algorytmy będą analizować zdjęcia i sugerować, do kogo użytkownik może je wysłać. Smartfon odbiorcy będzie z kolei w stanie znaleźć zdjęcia z tego samego wydarzenia i zaoferować ich udostępnienie.

Prawie jak zaktualizowany Asystent Google, który sam dzwoni do klinik lub lokali, aby zarezerwować wizytę dla użytkownika.

4) Siri

Aktualne aktualizacje, które firma pokazała na WWDC 2018, przypominają zapowiedzi z Google I/O 2018. Firma ma na celu uczynić swojego asystenta bardziej użytecznym w codziennych zadaniach, nauczyć się przewidywać potrzeby użytkownika i zamknąć go w jego własnym ekosystemie, tak aby wszystkie jego zapytania były rozwiązywane za pośrednictwem Siri, a nie aplikacji firm trzecich. Podobną drogą podąża Google z Asystentem, a właściwie Samsung z Bixby.

Skróty. Chodzi o to, że aplikacje będą dodawać własne funkcje do interfejsu Siri. Na przykład, gubisz klucze. Jeśli są to jakieś inteligentne klucze z tagiem, można narzekać na Siri i będzie aktywować własne wyszukiwanie ich w odpowiedniej aplikacji.

Ponieważ Siri zawsze działa w tle, będzie starała się przewidywać potrzeby użytkowników w zależności od okoliczności. Na przykład, jeśli w kalendarzu znajduje się spotkanie, na które użytkownik się spóźni, zaproponuje on wysłanie wiadomości do innych uczestników lub organizatora. Przed treningiem - aby uruchomić aplikację śledzącą. Wcześnie rano - zamówić ulubioną kawę w kawiarni, w której użytkownik zwykle to robi. Przed wyjazdem do domu - poinformuj rodzinę, że użytkownik wyjeżdża, zdalnie włącz tryb komfortowy na termostacie i ulubioną stację radiową na czas podróży.

5. Wiadomości Apple

Pojawi się nowa funkcja wyszukiwania źródeł, w postaci paska bocznego w iPadzie.

W aplikacji Akcje, obok akcji spółek, pojawi się dynamika dnia i wiadomości. Akcje, nawiasem mówiąc, pojawią się także na iPadzie.

6. Notatki głosowe

Teraz także na iPada. I w iCloud.

7. Książki Apple

iBooks to teraz Apple Books. Łatwiejsze, bardziej zaawansowane, z audiobookami i trybem Reading Now.

8. Cyfrowy detoks

Jeśli chodzi o cyfrowy detoks, Google i Apple pracowały jak bracia bliźniacy.

 • iPhone będzie również zatrzymać retweeting alerty w nocy, tak, że nie będzie kuszony do powieszenia czytania wiadomości do rana, zamiast spać.
 • Tryb Nie przeszkadzać będzie można aktywować według harmonogramu lub powiązać z lokalizacją. Dzięki temu Twój telefon nie będzie Cię rozpraszał, na przykład, podczas spaceru z dziećmi na placu zabaw.
 • Będzie można wyłączyć alerty z niektórych aplikacji na pulpicie, będą one tylko w panelu powiadomień. System zgrupuje je razem.
 • Screen time to aplikacja, która będzie monitorować absolutnie wszystkie aktywności na smartfonie. Ile czasu użytkownik spędza w aplikacjach, ile razy w ciągu godziny blokuje/odblokowuje urządzenie, ile wiadomości otrzymuje i skąd. Możliwe będzie również ograniczenie się.
 • Zostanie wyświetlona opcja Kontrola rodzicielska. Smartfon rodzica będzie otrzymywał dane analityczne na temat tego, jak dziecko korzysta z iPhone'a. Rodzic będzie miał możliwość kontrolowania zarówno czasu, jak i treści sesji.

9. Wiadomości

Aktualizacje usługi Messages dotknęły głównie animoji, mając na celu dogonienie i wyprzedzenie Samsunga (choć swoją drogą, emoji AR w Galaxy S9 nie działa zbyt dobrze, co pokazały doświadczenia ze smartfonem). Będą bezpośrednie nowe animoji (np. Ghost, Dinosaur, itp.), rozpoznawanie języka (dosłownie, język fizyczny i jego działania) oraz Memoji - animoji z twarzą użytkownika. Pojawi się więcej opcji personalizacji (aż po kolor oczu, wybór oprawek okularów i głębokość soczewek, a nawet emoji w animoji).

10. FaceTime .

W FaceTime dodano funkcję grupowych czatów wideo lub audio dla maksymalnie 32 uczestników. Usługa zostanie zintegrowana z Wiadomościami. Bezpośrednio z tej aplikacji, będzie można rozpocząć połączenie grupowe z wszystkimi uczestnikami. Jak również za pomocą animoji, naklejek i wszystkich innych.

11. carPlay

Do nawigacji dostępne jest wsparcie dla aplikacji innych firm. Jako przykłady podczas prezentacji pokazano Google Maps i Waze. Są to prawdopodobnie główni konkurenci w tym segmencie.

watchOS 5Chociaż

Apple w raporcie rocznym nie podał osobno sprzedaży smartwatchów z głosem, to na WWDС 2018 firma poinformowała o 60% wzroście w ciągu ostatniego roku oraz o tym, że udało jej się zgromadzić 60TB danych o aktywności użytkowników i otworzyła API z danymi dla deweloperów

.

Najważniejsze aktualizacje systemu watchOS:

 • Więcej trybów sportowych. Na przykład joga, gdzie wydatek kaloryczny liczony jest na podstawie tętna.
 • Więcej parametrów, które są śledzone podczas ćwiczeń. Na przykład, bieganie pokazuje teraz prędkość dla każdej mili (aplikacje do biegania były w stanie to zrobić przez długi czas) i kadencji (i nikt nie oferował tego wcześniej bez czujnika buta, jeśli pamięć mnie nie myli).
 • Automatyczne śledzenie początku i końca aktywności.
 • Walkie-Talkie - przesyłanie wiadomości głosowych w czasie rzeczywistym za pośrednictwem sieci Wi-Fi lub sieci komórkowej.
 • Obsługa skrótów Siri.
 • Powiadomienia z aplikacji innych firm na pulpicie.
 • Interaktywne alerty. Na przykład, bezpośrednio z poziomu powiadomienia możesz zapłacić za usługę za pomocą Apple Pay. Dla użytkownika to wygoda, dla deweloperów to kolejny problem, jak wciągnąć użytkownika w samą aplikację, bo Apple nie chce puścić.
 • Wyświetlanie treści internetowych dostosowanych do małego ekranu. Apple sugeruje, że może to być na przykład menu restauracji.
 • Do usługi Apple Music dodano strumieniowe przesyłanie podcastów.
 • Pojawił się tryb rywalizacji z innymi użytkownikami. Podobna funkcja jest przynajmniej w Fitbit od dłuższego czasu. To właśnie ta firma jest obecnie głównym konkurentem Apple na rynku elektroniki do noszenia.
 • Wsparcie dla legitymacji studenckiej w portfelu. Teraz będzie można używać zegarka, aby wejść na teren kampusu, zapłacić za coś itp.
 • Pride-mode - bransoletka i muszla z symbolem LGBT.


tvOSApple

zaktualizowało platformę dla telewizji. Nie będziemy się nad tym rozwodzić osobno, bo nie jest to istotne dla ukraińskich użytkowników. Z tym, że ciekawe jest to, że po ogłoszeniu przez firmę we wrześniu wsparcia dla 4K, biznes ten wzrósł o 50%. I tak, elementy sterujące Apple TV trafiły na pasek powiadomień w iPhonie.

macOS

MojaveNowy

system

macOS nosi nazwę Mojave. Jest to pustynia w południowo-zachodniej części Stanów Zjednoczonych, która przebiega przez kilka stanów. Jego nocne krajobrazy zostały zainspirowane przez twórców nowej wersji systemu operacyjnego.

 • Pojawił się tryb nocny. Firma wierzy, że programiści pokochają to rozwiązanie, ponieważ wizualnie tryb nocny jest podobny do ich ulubionego XCode.
 • W Finderze dodano pasek boczny do Galerii podczas przeglądania zdjęć, pokazujący szczegóły pliku i to, co można z nim zrobić bez otwierania go. Na przykład wysyłanie do drukowania, blokowanie, znak wodny lub podpis. Akcje są zależne od kontekstu i mogą być dostosowywane.
 • Dodano stosy na pulpicie - automatyczne grupowanie plików na pulpicie. Grupowanie może być oparte na różnych kryteriach.
 • Wsparcie dla Apple News, Notatek głosowych, Share i Home (zarządzanie inteligentnymi gadżetami domowymi).
 • Skandale związane z ochroną prywatności nie ominęły Apple. Firma pozycjonuje się jako firma dbająca o prywatność. Przeglądarka Safari nauczyła się więc zapobiegać szpiegowaniu użytkowników przez strony internetowe i przekazywać aplikacjom zewnętrznym minimalną ilość informacji. Aplikacje muszą mieć osobny dostęp do kamery i mikrofonu, a także do rzeczy osobistych, takich jak poczta e-mail czy historia wiadomości.
 • Mac App Store upodobnił się do App Store w systemie iOS. Teraz dostępne są sekcje Create, Work, Play i Develop z najbardziej aktualnymi aplikacjami w zasięgu wzroku oraz treści redakcyjne ułatwiające nawigację po sklepie. Dodane zostały aplikacje od znanych deweloperów. Na przykład, Office od Microsoftu, Lightroom CC od Adobe.
 • W 2019 roku możliwe będzie przenoszenie aplikacji iOS na macOS.

Więcej znajdziesz na: http://smart-gadzet.pl