Najnowsze wiadomości

24 czerwca 2024 1:25

Jakie są zalety smartwatcha?
Sprawdź ofertę smartwatchy

Smartwatch Hama Fit Watch 4910 srebrny / szary Kup teraz
Smartwatch Hama Fit Watch 5910 czarny zegarek sportowy Kup teraz
Smartwatch Hama Fit Watch 6900 czarny zegarek sportowy Kup teraz

Smartwatche mogą robić wiele rzeczy, których Twój smartfon nie może. Korzyści obejmują śledzenie tętna, snu, aktywności i ogólnego poziomu sprawności fizycznej. Możesz również odtwarzać muzykę i wykonywać czynności bez telefonu, a nawet płacić w sklepie.

Jakie korzyści dają smartwatche?

Używam smartwatchy i trackerów fitness od wielu lat i postanowiłem przeprowadzić pewne badania, aby uzupełnić mój własny pogląd na to, jakie są korzyści z używania tych urządzeń. Jakie są więc zalety smartwatchów? Smartwatche zapewniają łatwy dostęp do niektórych aplikacji na smartfony, a także dostarczają danych z czujników, takich jak monitorowanie tętna i śledzenie snu, które nie są dostępne na smartfonach. Sprawdź w dalszej części tego artykułu obszerną listę i opisy funkcjonalności smartwatcha.

Czy trafiłeś na ten artykuł, ponieważ myślisz o zakupie smartwatcha lub fitness trackera, ale nie jesteś jeszcze do końca pewien, czy inwestycja się opłaca? Ja zdecydowanie uważam, że tak. Możesz sprawdzić mój smartwatch i fitness trackers kupujących przewodnik z zaleceniami dla każdego budżetu, począwszy od poniżej 50 dolarów. Nie przekonany jeszcze, sprawdź mój film poniżej na 5 najlepszych funkcji smartwatchy zapewniają.

Co to jest Smartwatch

Smartwatche to przenośne komputery w formie zegarków na rękę, które oferują więcej funkcji poza odmierzaniem czasu. Często zawierają integrację ze smartfonem, pokazując połączenia przychodzące i wiadomości oraz niektóre aplikacje z dodatkowymi funkcjami, takimi jak informacje o pogodzie i mapy dojazdu.

Smartwatche stanowią rozszerzenie smartfona, pokazując niektóre z treści, które można zobaczyć w telefonie, ale bez sięgania po telefon. Kolejną rzeczą, którą zapewniają smartwatche, są różne czujniki do śledzenia kondycji i zdrowia. Liczenie kroków, monitorowanie tętna i GPS to niektóre z funkcji, które mogą być dołączone do smartwatcha.

Smartwatch a smartfon

Smartfony mogą zrobić wiele rzeczy, które można zrobić na smartwatchu, ale smartwatche są lepiej dostosowane do niektórych rzeczy w zależności od okoliczności. Podczas jazdy samochodem lub rowerem o wiele wygodniej jest sprawdzić powiadomienia na smartwatchu niż próbować wyciągnąć telefon z kieszeni. Miło jest na przykład zobaczyć nazwę dzwoniącego przed odebraniem telefonu przez zestaw słuchawkowy Bluetooth. Smartfony mają wbudowany GPS, ale może wygodniej jest po prostu nie zabierać ze sobą telefonu, gdy wychodzisz pobiegać, i korzystać z wbudowanego w smartwatchu GPS, aby śledzić długość i prędkość biegu.

Smartwatche dodają również rzeczy, których Twój smartfon po prostu nie ma, na przykład monitorowanie tętna. Naprawdę podoba mi się funkcja pomiaru tętna podczas uprawiania sportu i nie muszę nawet nosić paska na klatkę piersiową, jak kilka lat temu. Pomiary tętna z nadgarstka stały się naprawdę dokładne. Dobrze też, że śledzi moją aktywność w ciągu dnia i mogę sobie stawiać wyzwania, by więcej chodzić i korzystać ze schodów zamiast z windy. Śledzenie ruchu i tętna umożliwia również automatyczne uzyskiwanie informacji o czasie i jakości snu, co może być korzystne i pozwala upewnić się, że dostajesz wystarczająco dużo snu i kładziesz się spać na czas.

Wodoodporne smartwatche

Smartwatche to bardzo wszechstronne urządzenia, które często są wodoodporne. Lubię zostawiać mój smartwatch włączony, gdy idę pływać lub uprawiać sporty wodne, a nawet gdy wchodzę do sauny. Niektóre smartfony są obecnie również wodoodporne, ale noszenie smartfona podczas pływania byłoby naprawdę niewygodne. Oprócz wskazywania czasu lubię mierzyć czas trwania pływania, a niektóre urządzenia mierzą także dystans i tętno podczas pływania. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o smartwatchach, które nadają się do pływania, sprawdź mój artykuł na ten temat.

Smartwatche do nurkowania również stają się rzeczą i wielu producentów, takich jak Garmin, dostarcza urządzenia do tego celu.