Najnowsze wiadomości

24 czerwca 2024 2:03

Smartwatch czy smartband - który z nich wybrać?
Sprawdź ofertę smartwatchy

Smartwatch Hama Fit Watch 4910 srebrny / szary Kup teraz
Smartwatch Hama Fit Watch 5910 czarny zegarek sportowy Kup teraz
Smartwatch Hama Fit Watch 6900 czarny zegarek sportowy Kup teraz

Z roku na rok urządzenia typu wearable stają się coraz bardziej popularne. Do tej kategorii należą inteligentne zegarki i smartbandy. Jaka jest różnica między smartbandami a smartwatchami? Jakie są ich cechy? Komu dedykowane są jedne i drugie rozwiązania? Na te pytania można odpowiedzieć, zaglądając poniżej. Podpowiemy Ci, które smartwatche lub smartbandy są dla Ciebie najlepsze, a także podamy informacje o dostępnych modelach.

Smartwatch lub smartband - Co to jest?

Zacznijmy od podstaw. Są to podstawowe cechy każdego z urządzeń. Aby zrozumieć różnice między smartwatchem a smartbandem, ważne jest, aby zrozumieć, jak one działają. Smartband, znany również jako bransoletka fitness, jest prostym urządzeniem, które monitoruje aktywność fizyczną użytkownika. Urządzenie wygląda jak bransoletka wykonana z tworzywa sztucznego. Urządzenie posiada czujniki, które pozwalają na śledzenie spalonych kalorii, wykonanych kroków i przebytej odległości.

Jaka jest różnica między smartwatchami a smartbandami?

Inteligentne zegarki nie tylko śledzą Twoją aktywność, ale także pozwalają Ci korzystać z aplikacji na Twoim smartfonie, otrzymywać powiadomienia z telefonu, a czasem nawet wykonywać połączenia telefoniczne. Wyglądem bardzo przypominają tradycyjny zegarek. Ma więcej funkcji niż klasyczny zegarek.

Jaka jest różnica między smartbandem a smartwatchem?

Ogólny opis urządzeń wystarczy, aby pokazać główne różnice, ale jest ich znacznie więcej. Zarówno funkcjonalność, jak i wygląd smartwatchów i smartbandów są odmienne. Choć istnieją pewne podobieństwa między smartwatchem a opaską, to głównym celem obu jest śledzenie aktywności użytkownika. Nie ma znaczenia, czy jest to opaska, czy smartwatch - oba urządzenia mogą monitorować tętno, jakość snu i przebyty dystans.

Prawdą jest, że model, który posiadasz, będzie miał wpływ na to, ile dostaniesz. Smartwatch lub smartband z większą liczbą funkcji jest lepszy. Smartwatch jest bez wątpienia o wiele bardziej funkcjonalny niż opaska na rękę. Może funkcjonować niezależnie od smartfona, ponieważ posiada własny system operacyjny. Zaawansowane modele mogą zastąpić Twój telefon i pozwolić Ci na odczytywanie wiadomości SMS lub e-mail, sprawdzanie kalendarza itd.

Wszystko zależy od tego, czego potrzebujesz. Zegarek sportowy ma znacznie mniej funkcji niż smartwatch. Ma za to wiele zalet. Jedną z tych zalet jest jego atrakcyjna cena. Smartband jest tańszy od smartwatcha i nie będzie zbytnio obciążał Twojego portfela. Dla przykładu opaski B5 i M4 kosztują mniej niż 150 zł. Wysokiej jakości smartwatch kosztuje od 300 do 500 zł.

Smartband ma jeszcze jedną zaletę: może wytrzymać nawet 7 dni bez ładowania, pod warunkiem, że dobrze go używasz. W przypadku inteligentnych zegarków ten czas jest często krótszy. Smartwatch M5, który można kupić online, powinien być podłączany do ładowarki co 2 dni. Aby odpowiedzieć na pytanie "Czym różnią się smartwatche od smartbandów?", trzeba będzie przeanalizować konkretne funkcjonalności każdego z modeli. Ponieważ każde urządzenie jest inne, jest to ważne. Nawet smartwatche można dopasować do najlepszych opasek na rękę.