Najnowsze wiadomości

24 czerwca 2024 1:30

Czy można rozmawiać z zegarkiem typu smartwatch?
Sprawdź ofertę smartwatchy

Smartwatch Hama Fit Watch 4910 srebrny / szary Kup teraz
Smartwatch Hama Fit Watch 5910 czarny zegarek sportowy Kup teraz
Smartwatch Hama Fit Watch 6900 czarny zegarek sportowy Kup teraz

Większość inteligentnych zegarków wymaga sparowania z telefonem, aby uzyskać pełną funkcjonalność. Urządzenia typu wearable stają się coraz bardziej niezależne. Często mogą one zastąpić telefon na przykład podczas treningu. Możesz wykonywać połączenia za pomocą smartwatcha. Brzmi to abstrakcyjnie, ale niektóre smartwatche pozwalają nie tylko odbierać połączenia, ale także je wykonywać. Jak to działa w praktyce?

Czy można wykonać telefon ze smartwatcha? Smartwatch jako zamiennik smartfona

Większość inteligentnych zegarków wymaga sparowania z telefonem, aby osiągnąć pełną funkcjonalność. Urządzenia typu wearable stają się coraz bardziej samodzielne. Często mogą zastąpić Twój telefon, np. podczas treningu. Możesz wykonywać połączenia za pomocą smartwatcha. Brzmi to abstrakcyjnie, ale niektóre smartwatche pozwalają nie tylko odbierać połączenia, ale także je wykonywać. Jak to działa w praktyce? Jakie urządzenia wearable są dostępne do wykonywania połączeń? Mamy na to odpowiedź!

Czy smartwatch może wykonywać połączenia telefoniczne?

Zegarek może być połączony przez Bluetooth ze smartfonem, aby wyświetlać powiadomienia, odtwarzać muzykę i monitorować aktywność fizyczną. Jeśli urządzenie posiada slot na kartę micro SIM, będzie działać niezależnie. Czy smartwatch może wykonywać połączenia telefoniczne? Tak. Wiele modeli wyposażonych jest w opcję zestawu głośnomówiącego, która pozwala na wykonywanie połączeń. Można do tego celu wykorzystać również słuchawki Bluetooth. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie. Niektóre zegarki wyświetlają jedynie informacje o przychodzących połączeniach telefonicznych. Aby wykonać połączenie, trzeba sięgnąć po smartfona. Zanim kupisz smartwatch, sprawdź, czy będziesz mógł za jego pomocą dzwonić. Jest to szczególnie przydatne, gdy bateria smartfona padnie lub go zapomnisz. Przyda się także w zatłoczonym miejscu lub gdy telefon jest schowany w torbie lub plecaku.

Jak mogę dzwonić za pomocą smartwatcha?

Zanim spróbujesz zadzwonić, sprawdź, czy Twój smartwatch obsługuje sieci komórkowe. Po włożeniu karty SIM można wykonywać połączenia tylko z urządzeń podłączonych do sieci. Przejdź do Ustawień, wybierz Łączność, a następnie kliknij Sieć komórkowa. Niestety, nie wszystkie smartwatche ją posiadają. Czy można wykonywać połączenia z urządzeń, które nie obsługują tej opcji? Jeśli Twój zegarek nie wyświetla opcji Sieć komórkowa po kliknięciu Łączność, oznacza to, że dany model jej nie obsługuje. Twój smartfon może mieć inny numer. Jeśli masz tego samego dostawcę usług, zazwyczaj otrzymasz ten sam numer. Jak mogę zadzwonić do smartwatcha z mojego telefonu? Jeśli łączność z telefonem zostanie utracona lub uszkodzona, możesz użyć numeru zegarka. Jeśli urządzenia są sparowane, możesz wybrać numer, z którego chcesz korzystać.

Jak zadzwonić na Smartwatch?

To proste. W większości nowoczesnych zegarków jest to łatwe. Będziesz potrzebował tylko kilku sekund, aby wykonać połączenie międzynarodowe. Wybierz telefon, który widzisz w menu aplikacji. Przewijaj listę kontaktów, aż znajdziesz odpowiedniego rozmówcę. Kliknij na kontakt, aby nawiązać połączenie. Po zakończeniu połączenia stuknij ikonę Rozłącz. Jak mogę nawiązać połączenie za pomocą komunikatów głosowych w moim smartwatchu? Wystarczy nacisnąć przycisk znajdujący się z boku zegarka. Po jego naciśnięciu użyj swojego głosu. Możesz także podyktować urządzeniu numer osoby, z którą chcesz się skontaktować. Możesz również skorzystać z listy kontaktów, aby wprowadzić nazwę kontaktu. Na jakie inne sposoby mogę zadzwonić do mojego smartwatcha? Możesz także użyć klawiatury na swoim smartwatchu, aby zadzwonić do kogoś, kogo nie znasz. W menu aplikacji wybierz telefon, a następnie przesuń palcem w lewo, aż zobaczysz klawiaturę. Wprowadź numer, a następnie kliknij przycisk Zadzwoń.

Jak mogę wykonywać połączenia przy użyciu smartwatcha? Odbieranie połączeń
Wiesz już, jak wykonywać połączenia za pomocą smartwatcha. Porozmawiajmy teraz o tym, jak odebrać przychodzące połączenie telefoniczne. W większości modeli jest to bardzo proste. Przesuń palcem w lewo po wyświetlaczu, aby odebrać. Ten gest pozwoli Ci zadzwonić przez zestaw głośnomówiący lub słuchawki. Jeśli jednak chcesz odrzucić połączenie, wykonaj ruch w przeciwnym kierunku. Jak mogę zadzwonić na numery alarmowe za pomocą smartwatcha? Użyj podpowiedzi głosowej lub wpisz 112 na klawiaturze, nawet jeśli Twoja karta SIM została zablokowana lub jest nieważna.

Teraz znasz już odpowiedź na pytanie, czy smartwatch może wykonywać połączenia telefoniczne i jak to robić. Znajdź model odpowiedni do swoich potrzeb. W naszym sklepie internetowym dostępne są smartwatche od najlepszych producentów. Wyróżniają się one wysoką funkcjonalnością i trwałym wykonaniem. Przed zakupem upewnij się, że zegarek posiada slot micro SIM oraz głośnik. Dzwonienie z nadgarstka może być łatwiejsze niż sięganie po telefon.