Najnowsze wiadomości

29 lutego 2024 19:37

Spigen czy ringke - porównanie etui obu producentów.
Sprawdź ofertę smartwatchy

Smartwatch Hama Fit Watch 4910 srebrny / szary Kup teraz
Smartwatch Hama Fit Watch 5910 czarny zegarek sportowy Kup teraz
Smartwatch Hama Fit Watch 6900 czarny zegarek sportowy Kup teraz


Spigen i Ringke to dwie znane marki etui na telefon. Obie firmy mają zróżnicowany asortyment pod względem dostępności pokrowców oraz ich wzorów. Oferują kolorowe, czarne i przezroczyste etui, ozdobne i ochronne. Stosują w swoich produktach zaawansowane technologicznie materiały: trwały poliwęglan PC oraz TPU. Są to zarówno wysoce wytrzymałe, jak i elastyczne tworzywa. Bardzo dobrze dopasowujące się do kształtu telefonu: mocno przylegają, mają dostosowane wycięcia do portów, a przede wszystkim wzmocnioną konstrukcję i estetyczny wygląd. To, co łączy pokrowce Spigen i Ringke to certyfikat wojskowy MIL STD 810G-516.6 - gwarancja odporności na upadki z wysokości.

Przedstawimy Ci porównanie najistotniejszych cech etui obydwu marek na przykładzie kilku modeli Samsunga Galaxy.

Czym różnią się etui Spigen od pokrowców na telefon Ringke?

Porównując etui Spigen i ofertę Ringke można dojść do wniosku, że niczym właściwie się nie różnią. Jednak przyglądając się dokładnie, można dostrzec istotne różnice. Jednym z wielu serii etui Spigen jest Liquid Crystal (Samsung Galaxy S8 Plus). Ma on prosty design oraz matowy, czarny kolor. Uniesione powyżej wyświetlacza krawędzie sprawiają, że ekran jest bezpieczny, nawet jeśli ułożymy go lub przesuniemy po płaskiej powierzchni. Precyzyjne wycięcia umożliwiają swobodny dostępu do portów. Etui jest na tyle elastyczne, że łatwo się je zakłada i zdejmuje. Nie pogrubia zanadto smartfonu i dobrze leży w dłoni.

Podobnym pokrowcem z rodziny Ringke jest Ringke Onyx (Galaxy S10E). Nie jest to etui tak "niezniszczalne", jak wspomniany Spigen Liquid Crystal, ale nadal zaliczany jest do grupy ochronnych.

Etui Ringke Onyx lepsze niż Case Spigen Liquid Crystal?

Zarówno etui Ringke Onyx, jak i etui Spigen Liquid Crystal wykonane jest z elastycznego tworzywa TPU. Dodatkowy atut akcesorium od Ringke to jego wygląd. W miejscach najbardziej narażonych na uszkodzenie został ozdobiony i wzmocniony nowoczesnym wzorem, który chroni przed skutkami codziennego użytkowania i zarysowaniem rewersu futerału. Zabezpiecza także wysepkę aparatów. Jest to bardzo eleganckie etui z minimalistycznym wykończeniem i funkcjonalną strukturą.

Jeśli już o minimalizmie mówimy, to etui na telefon Spigen Liquid Crystal jest w tym mistrzem. Producent pozbawił pokrowiec wszystkich dodatkowych zdobień, na rzecz trwałości. Idealny dla fanów prostych, klasycznych i trwałych rozwiązań.

Dwa powyższe modele dostępne są w stylowej czerni. W ofercie obydwu producentów znajdą się także przezroczyste etui, które nie zmieniają wyglądu smartfonu i pozostają niemal niezauważalne.

Wybór etui do naszego smartfonu zwykle jest prostą decyzją: albo się nam podoba, albo nie. I dokładnie tak samo jest z fanami przezroczystych pokrowców-nigdy nie użyją czarnego lub czerwonego etui. W odpowiedzi na takie potrzeby użytkowników Ringke i Spigen przygotowali serie transparentnych etui: Rugged Crystal i Fusion Crystal.

Etui Spigen Rugged Crystal - Samsung Galaxy S9

Etui Spigen Rugged Crystal (Galaxy S9) to przezroczysty case, podkreślający klasyczny design smartfonu. Ma on pogrubione narożne elementy, aby chronić newralgiczne z punktu widzenia uszkodzeń, miejsca. Bez odpowiedniego zabezpieczenia upadek z wysokości, chociażby kieszeni, zwykle skutkuje pęknięciem wyświetlacza, co producent przewidział.

Zastosowana w Rugged Crystal technologia poduszek powietrznych, świetnie amortyzuje uderzenia. Ściśle przylega do sylwetki smartfonu, aby zapewnić czystość i zabezpieczenie przed zarysowaniami. Wykonane jest z Termoplastycznego Poliuretanu, co opóźnia proces żółknięcia.

Perforowana faktura sprawia, że case Spigen nie wyślizguje się z dłoni i gwarantuje komfort użytkowania. Jest to trwałe akcesorium, które nie zniszczy się nawet po długim czasie użytkowania.