Najnowsze wiadomości

24 czerwca 2024 2:48

4 sposoby na podgląd wiadomości e-mail w Gmailu przed jej wysłaniem
Sprawdź ofertę smartwatchy

Smartwatch Hama Fit Watch 4910 srebrny / szary Kup teraz
Smartwatch Hama Fit Watch 5910 czarny zegarek sportowy Kup teraz
Smartwatch Hama Fit Watch 6900 czarny zegarek sportowy Kup teraz

Jeśli zdarza Ci się pisać dużo wiadomości e-mail w Gmailu, na pewno nieraz odczuwałeś potrzebę przejrzenia i sprawdzenia wiadomości przed jej wysłaniem do kogoś. W ten sposób możesz się upewnić, że skomponowany przez Ciebie e-mail nie zawiera żadnych błędów ani pomyłek, a także że zawiera załączniki i wszystkie inne elementy. W tym artykule poznasz kilka sposobów wyświetlania podglądu wiadomości e-mail przed jej wysłaniem w Gmailu. Możesz także sprawdzić podejrzane linki w wiadomości e-mail bez ich klikania.

Sposoby wyświetlania podglądu wiadomości e-mail przed jej wysłaniem na Gmailu

Używanie szkiców do podglądu wiadomości e-mail przed wysłaniem

Po kliknięciu przycisku Utwórz w Gmailu zostanie wyświetlone nowe okno wyskakujące, w którym można utworzyć wiadomość e-mail przez określenie wymaganych szczegółów, takich jak adres nadawcy, temat, treść, a nawet załączniki. Domyślnie Gmail nie udostępnia żadnego specjalnego okienka podglądu, w którym można by zobaczyć, jak będzie wyglądać wiadomość przed jej wysłaniem.

Znaleźliśmy jednak skuteczną sztuczkę, która pozwala uzyskać taki podgląd.

 • Skomponuj wiadomość e-mail w Gmailu, a następnie zapisz ją jako Wersję roboczą. Wszystkie skomponowane wiadomości domyślnie są automatycznie zapisywane w zakładce Wersje robocze do momentu ich wysłania/zaplanowania.
 • Przejdź do zakładki Wersje robocze i kliknij ją w lewym panelu ekranu.
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na szkicu wiadomości i kliknij opcję Otwórz w nowym oknie.
 • Skomponowana przez Ciebie wersja robocza zostanie natychmiast otwarta w osobnym oknie podręcznym, które można zmaksymalizować w celu wyświetlenia podglądu całej wiadomości e-mail.
 • Po zakończeniu podglądu w tym oknie możesz kliknąć przycisk Wyślij, aby natychmiast wysłać wiadomość, lub zaplanować jej wysłanie.

Uzyskiwanie podglądu wiadomości e-mail przez wysłanie jej na pocztę tymczasową

Jeśli chcesz sprawdzić, jak skomponowana przez Ciebie wiadomość e-mail będzie wyglądać po stronie nadawcy, możesz wysłać ją na zaufany tymczasowy adres e-mail i sprawdzić jej podgląd. Dowiedz się, jak utworzyć własną tymczasową wiadomość e-mail, i wykonaj poniższe proste kroki.

 • Skomponuj wiadomość e-mail za pomocą aplikacji Gmail i wyślij ją na tymczasowy adres e-mail.
 • Poczekaj kilka sekund, a następnie odśwież tymczasową skrzynkę pocztową, aby otworzyć otrzymaną wiadomość.
 • W tym miejscu możesz sprawdzić, jak skomponowana przez Ciebie wiadomość e-mail będzie wyglądała po stronie nadawcy.

Podgląd skomponowanej wiadomości e-mail przy użyciu usługi Drukuj

Innym skutecznym sposobem uzyskania ekranu podglądu skomponowanej wiadomości e-mail przed jej wysłaniem jest skorzystanie z usługi drukowania. Korzystając z tej usługi, możesz sprawdzić, jak Twoja wiadomość e-mail będzie wyglądać po stronie nadawcy. Aby to zrobić, wykonaj następujące proste kroki.

 • Skomponuj wiadomość e-mail, którą chcesz wysłać, w aplikacji Gmail.
 • Stuknij ikonę z trzema kropkami w dolnej części wyskakującego okna komponowania wiadomości e-mail.
 • Kliknij przycisk Drukuj.
 • Zostanie wygenerowany podgląd utworzonej wiadomości e-mail, który możesz sprawdzić, a także zapisać lokalnie w systemie jako plik PDF.

Dodatek: Sprawdzanie wiadomości e-mail przez wysłanie jej na swoje konto osobiste

Jeśli nie czujesz się komfortowo, wysyłając wiadomość e-mail na tymczasowy adres e-mail w celu uzyskania jej podglądu, możesz wysłać ją na swój osobisty adres e-mail, aby sprawdzić wygląd skomponowanej wiadomości. W ten sposób zapewnisz sobie bezpieczeństwo i poufność wiadomości e-mail podczas oglądania jej podglądu.

Podsumowując

W tym artykule poznaliście 4 sposoby wyświetlania podglądu wiadomości e-mail przed wysłaniem jej do kogoś za pomocą Gmaila. Jeśli ten artykuł pomógł Ci w poprawieniu błędów popełnianych podczas tworzenia e-maili z podglądem, kliknij przycisk Lubię to i podziel się tym artykułem ze znajomymi, aby pomóc im zwiększyć produktywność. Jak zawsze, bądź na bieżąco z kolejnymi poradami i wskazówkami tego typu.